Lázně Teplice v Čechách

Velký rozvoj lázeňství nastal v Teplicích během 17. století. V okolí Pravřídla byly postaveny první lázeňské budovy a návštěvníci se sem hrnuli i ze zahraničí. Nechyběl zajímavý kulturní a společenský život a vybraná klientela. Léčebné termální prameny vyvěrají z porfyrových vrstev a zdroj termální minerální vody je slabě mineralizovaný, přírodní, hydrouhličitano-sírano-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a obsahem radonu v malém množství. Pro lázně se využívají termální prameny „Pravřídlo“ a „Hynie“, přičemž teplota vyvěrající vody se pohybuje v rozmezí 39-44°C. Pravřídlo je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu, s obsahem fluoridů ve zvýšeném množství. Voda je termální, hypotonická, s teplotou 38,5°C. Stejný obsah má i přírodní léčivý zdroj Hynie, ale teplota dosahuje až 44,5°C. Zámecká zahrada nabízí vitalizační koupel, Pravřídlo – osvěžující koupel,  Doubravka stimulační, Juditha konejšivou a Šanov relaxační koupel. Jednotlivé koupele s přísadami trvalí přibližně dvacet minut. V komplexu lázní Teplice se léčí hlavně pohybové ústrojí a cévní nemoci. Lidé sem jezdí za léčbou poúrazových stavů, léčí se profesní nemoci vyvolané vibracemi, děti s poruchou hybnosti po poškození centrální nervové soustavy. Zajet sem můžete s bolestmi kloubů, pohybového aparátu a s páteří. Nechybí ani procedury zaměřené na uvolnění a psychickou relaxaci. Z dalších možností léčby uvádíme například pomoc při onemocnění svalů, vazů a povázek, vrozených ortopedických vady, skoliózy, stavů po zánětech žil a chronického lymfatického otoku, hypertenzní choroby, roztroušené skleróze, vrozené obrně, po zánětech mozku a míchy, při svalových onemocnění, po hluboké trombóze a tromboflebitidě, nehojících se kožních vadách, maligní arytmii či při závislosti na návykových látkách.

V lázních si dopřejte například vanovou koupel v minerální termální vodě s teplotou 37-38 °C s následným suchým zábalem. Celkově se uvolníte a vanová koupel pomáhá k tlumení bolesti, při poruchách prokrvení a u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře. Samozřejmě můžete jen příjemně relaxovat. Lázně Teplice dále nabízí například fototerapii, bahenní obklady, perličkové a uhličité koupele, koupele s příměsí soli z Mrtvého moře, oxygenoterapii, podvodní, ájurvédské, thajské a jiné masáže nebo lymfodrenáže.
Teplice

Další tipy na výlety:

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří se nachází ve městě Horní Jiřetín na Mostecku v těžbou uhlí neblaze poznamenané krajině. Zásluhou rozsáhlé rekonstrukce se stav chátrajícího zámku postupně zlepšuje.

Fotogalerie

Zámek Jezeří Západní průčelí zámku Jezeří Východní průčelí zámku Jezeří Zámek Jezeří

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Zaujaly vás tyto stránky? Budeme rádi, jestliže na svůj web umístíte odkaz na naše stránky o zámku Jezeří.

zamekjezeri.cz

Copyright 2012 - Všechna práva vyhrazena - Region-tour.cz, s. r. o.
Mapa stránek