Lázně Teplice v Čechách

Velký rozvoj lázeňství nastal v Teplicích během 17. století. V okolí Pravřídla byly postaveny první lázeňské budovy a návštěvníci se sem hrnuli i ze zahraničí. Nechyběl zajímavý kulturní a společenský život a vybraná klientela. Léčebné termální prameny vyvěrají z porfyrových vrstev a zdroj termální minerální vody je slabě mineralizovaný, přírodní, hydrouhličitano-sírano-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a obsahem radonu v malém množství. Pro lázně se využívají termální prameny „Pravřídlo“ a „Hynie“, přičemž teplota vyvěrající vody se pohybuje v rozmezí 39-44°C. Pravřídlo je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu, s obsahem fluoridů ve zvýšeném množství. Voda je termální, hypotonická, s teplotou 38,5°C. Stejný obsah má i přírodní léčivý zdroj Hynie, ale teplota dosahuje až 44,5°C. Zámecká zahrada nabízí vitalizační koupel, Pravřídlo – osvěžující koupel,  Doubravka stimulační, Juditha konejšivou a Šanov relaxační koupel. Jednotlivé koupele s přísadami trvalí přibližně dvacet minut. V komplexu lázní Teplice se léčí hlavně pohybové ústrojí a cévní nemoci. Lidé sem jezdí za léčbou poúrazových stavů, léčí se profesní nemoci vyvolané vibracemi, děti s poruchou hybnosti po poškození centrální nervové soustavy. Zajet sem můžete s bolestmi kloubů, pohybového aparátu a s páteří. Nechybí ani procedury zaměřené na uvolnění a psychickou relaxaci. Z dalších možností léčby uvádíme například pomoc při onemocnění svalů, vazů a povázek, vrozených ortopedických vady, skoliózy, stavů po zánětech žil a chronického lymfatického otoku, hypertenzní choroby, roztroušené skleróze, vrozené obrně, po zánětech mozku a míchy, při svalových onemocnění, po hluboké trombóze a tromboflebitidě, nehojících se kožních vadách, maligní arytmii či při závislosti na návykových látkách.

V lázních si dopřejte například vanovou koupel v minerální termální vodě s teplotou 37-38 °C s následným suchým zábalem. Celkově se uvolníte a vanová koupel pomáhá k tlumení bolesti, při poruchách prokrvení a u chronických zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře. Samozřejmě můžete jen příjemně relaxovat. Lázně Teplice dále nabízí například fototerapii, bahenní obklady, perličkové a uhličité koupele, koupele s příměsí soli z Mrtvého moře, oxygenoterapii, podvodní, ájurvédské, thajské a jiné masáže nebo lymfodrenáže.
Teplice

Další tipy na výlety:

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří se nachází ve městě Horní Jiřetín na Mostecku v těžbou uhlí neblaze poznamenané krajině. Zásluhou rozsáhlé rekonstrukce se stav chátrajícího zámku postupně zlepšuje.

Fotogalerie

Pohled na Jezeří a Mosteckou pánev Západní průčelí zámku Jezeří Zámek Jezeří Zámek Jezeří v roce 1882

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Zaujaly vás tyto stránky? Budeme rádi, jestliže na svůj web umístíte odkaz na naše stránky o zámku Jezeří.

zamekjezeri.cz

Copyright 2012 - Všechna práva vyhrazena - Region-tour.cz, s. r. o.
Mapa stránek