Prohlídkové trasy na zámku Jezeří

I. Prohlídkový okruh – zámecké interiéry (náznaková expozice)

Na první okruh zámku Jezeří si vyhraďte cca padesát minut. Během trasy se seznámíte se zámeckou historií a dozvíte se i historická fakta z okolí. Jelikož právě probíhá na zámku Jezeří rozsáhlá rekonstrukce, bude vám představeno, jak pokračuje a co se chystá do budoucnosti. Zámek vám prozatím odhalí hlavní chodbu, zámeckou kapli s dva lovecké pokoje. Po schodišti se dostanete do prvního patra s apartmá kněžny s „Malým“ salonem, koupelnou, pracovnou, samostatnou ložnicí a šatnou. Podívat se můžete i na severní věž, kde najdete pokoje pro služebnictvo – pro služky, chůvy a pokoj švadlenky.

II. Prohlídkový okruh – sklepení (pohádkové bytosti a strašidla)

Okruh vám zabere pouhých cca deset minut. V zámeckém sklepení se dříve skladovalo ovoce a zelenina. V současnosti tam tak trochu straší a najdete tam expozici strašidel a bytostí z pohádek.

III. Prohlídkový okruh – výstavní prostory v přízemí (bez průvodce)

Tento okruh si můžete projít bez průvodce. Prohlédnete si severní část chodby a další přilehlé prostory, kterými se nechte okouzlit. Budete si moci prohlédnout sklepy, pokoje kapucínů či zámeckou stříbrnici, ve které se dříve skladovalo stříbro. Ve sklepení se můžete těšit na pohádkové postavy a strašidla, která jsou zpestřením především pro děti. Do této části je vstupné jednotné a činí 50 Kč.

Délka prohlídky vám zabere cca 30 minut.

Provozní doba:

Duben: 10 – 17 hodin – soboty, neděle, svátky
Květen – září: 10 – 18 hodin – denně kromě pondělí
Říjen: 10 – 16 hodin – soboty, neděle, svátky

Poslední prohlídka začíná vždy hodinu před uvedenou zavírací dobou. Návštěvnická sezóna trvá od dubna do října. Mimo uvedený čas se lze předem domluvit na návštěvách pro výpravy.

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří se nachází ve městě Horní Jiřetín na Mostecku v těžbou uhlí neblaze poznamenané krajině. Zásluhou rozsáhlé rekonstrukce se stav chátrajícího zámku postupně zlepšuje.

Fotogalerie

Zámek Jezeří Zámek Jezeří Zámek Jezeří Zámek Jezeří v roce 1882

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Zaujaly vás tyto stránky? Budeme rádi, jestliže na svůj web umístíte odkaz na naše stránky o zámku Jezeří.

zamekjezeri.cz

Tipy na výlet

Zajímavé prohlídky na Hradě Kost Vás provedou celým hradem, cestou Vás průvodce zavede i do středověké mučírny. A pro ty kdo nevědí, hrad Kost naleznete v Českém ráji.

Copyright 2012 - Všechna práva vyhrazena - Region-tour.cz, s. r. o.
Mapa stránek